Czy miód szkodzi na żołądek? Miód i jego wpływ na nasz żołądek

Słodki i pełen wartości odżywczych. Taki właśnie jest miód, który niezwykle korzystnie wpływa na stan naszego zdrowia. Miód stosowany jest na potęgę w leczeniu kaszlu, bólu gardła oraz przeziębienie, jednak w tym niezwykłym produkcie spożywczym drzemie znacznie większy potencjał.

Miód i jego wpływ na układ pokarmowy czyli czy miód szkodzi na żołądek?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy miód szkodzi na żołądek? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta, ponieważ miód nie szkodzi naszemu żołądkowi, a wręcz przeciwnie pomaga pozbyć się wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Jak udowodnili to pewni naukowcy spożywanie każdego dnia ok. 56-85 g prawdziwego miodu pomaga zwalczyć siłami natury wrzody żołądka. Jak to jednak możliwe? Miód pomaga bowiem pobudzić nerwy czuciowe w żołądku wydzielające peptydy, które poprzez zwiększenie dopływu krwi do miejsc zajętych wrzodami, pomagają nie tylko je chronić, ale dodatkowo leczą wyściółkę żołądka z różnego rodzaju uszkodzeń. Jakie jeszcze cenne dla zdrowia właściwości wykazuje miód? Pomaga załagodzić ból brzucha, eliminując przy okazji z naszego organizmu „złe” bakterie. Dzięki temu nasze jelita i żołądek funkcjonują w prawidłowy sposób a nieprzyjemne gazy i zaparcia to już przeszłość. Jeśli zatem zmagamy się z problemami żołądkowymi, powinniśmy na dobre wprowadzić do naszej diety miód, nie martwiąc się o to, czy produkt ten wpływa niekorzystnie na nasz żołądek, ponieważ jest wręcz przeciwnie. Po jaki rodzaj miodu powinniśmy jednak sięgać?

Miód rzepakowy na wrzody żołądka

W przypadku problemów z wrzodami żołądka w naszym menu nie powinno zabraknąć miodu rzepakowego, który okazuje się pomocny nie tylko w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy, ale również trzustki, wątroby oraz innych chorób układu pokarmowego. Miód ten również znajduje zastosowanie przy leczeniu miażdżycy, niewydolności mięśnia sercowego oraz dusznicy sercowej. Pomaga ponadto wyrównać niedobór potasu w naszym organizmie, a także obniżyć zbyt wysokie ciśnienie tętnicze krwi. Jedzmy zatem miód na zdrowie.