Jak firmy technologiczne wsparły walkę z COVID-19

Od czasu rozpoczęcia się pandemii wirusa COVID-19 największe firmy technologiczne świata zaangażowały się we wsparcie społeczeństwa w przetrwanie tego trudnego czasu. Zobaczmy w jaki sposób poszczególne firmy przyczyniły się do walki z pandemią.

Google – dostęp do rozmów online

Firma Google od czasu początku pandemii zniosła limity na swoim dysku Google Drive oraz udostępniła swoje narzędzie do rozmów online. Tym narzędziem jest Google Hangouts, który wcześniej miał ograniczony limit osób, które mogły brać udział w video konferencji. Dzięki temu wiele firm mogło łatwo i szybko przenieść się na pracę zdalną, co uchroniło je przed spadkiem przychodów.

Firmy farmaceutyczne

Inny przykład to firmy farmaceutyczne, które momentalnie zaczęły pracować nad powstaniem szczepionki. Oczywiście prace nad szczepionką nadal trwają, ponieważ zwykle odkrycie szczepionki zajmuje około dwóch lat, jednak warta wspomnienia jest szybkie rozpoczęcie prac przez te firmy. Pytaniem otwartym pozostaje cena szczepionki i jej dostępność już po wynalezieniu.

Absolut

Nietypowym przykładem jest firma Absolut, produkująca wódkę w Polsce. Absolut w czasie pandemii wszedł we współpracę z firmami kosmetycznymi, aby zwiększyć produkcję żelu antybakteryjnego, którego wiosną tego roku naprawdę brakowało w sklepach. Jest to z jednej strony zabawny przykład, jednak z drugiej niesamowitym jest kreatywność na jaką zdobyła się firma. Warto dodać, że pomysł firmy się powiódł i dzięki temu na polski rynek trafiła spora ilość żelu antybakteryjnego, którego wcześniej było zbyt mało, aby zaspokoić popyt.

Podsumowując okazało się, że największe firmy technologiczne świata nie pozostały obojętne na klęskę, jaką była pandemia COVID-19, co wydaje się budować wiarę w ludzkość i dawać nadzieję, że celem firm nie jest tylko sam zysk. Oczywiście przykładów innych firm, które wsparły swoje społeczności w czasie pandemii jest więcej i nie da się ich wszystkich wymienić w jednym artykule.