Dip do nachosów

dip do nachosów

Przepyszny dip do nachosów możemy w bardzo prosty, a zarazem szybki sposób przygotować samodzielnie w domu. Dobrze wiemy, że dipy stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza są żelaznym punktem menu na każdej imprezie. Oprócz tego, że są wyjątkowo łatwe w przygotowaniu, to dodatkowo są wielofunkcyjne – możemy podawać je do przeróżnych produktów.

Dip serowy do nachosów

Do przygotowania serowego dipu potrzebne nam będą: 2 opakowania serka topionego, szklanka startego sera żółtego, około pół szklanki mleka oraz przyprawy czyli sól, pieprz oraz oregano. Przygotowanie należy zacząć od rozdrobnienia sera topionego na małe kawałki, a następnie włożyć go do rondla i poczekać aż się roztopi. Dodajemy odrobinę mleka, a także starty żółty ser. Następnie całość mieszamy dokładnie i dolewamy mleka, aż do momentu uzyskania pożądanej konsystencji. Na sam koniec, dip należy przyprawić wedle uznania do smaku przyprawami.

Dip czosnkowy do nachosów

Do przygotowania czosnkowego dipu będziemy potrzebować: 4 łyżki majonezu, 4 łyżki jogurtu naturalnego, ząbek czosnku, sól i pieprz do smaku. Przygotowanie należy zacząć od wymieszania jogurtu naturalnego z majonezem, a następnie dodać przeciśnięty przez praskę ząbek czosnku i znowu dokładnie wymieszać. Całość doprawiamy do smaku solą i pieprzem.

Dip koperkowy na bazie twarożku

Do przygotowania dipu koperkowego na bazie twarożku potrzebne będą: 1 opakowanie serka twarogowego, 1 mały jogurt naturalny, 1 mała śmietana, pęczek koperku, ząbek czosnku oraz sól i pieprz. Przygotowanie zaczynamy od drobnego posiekania koperku. Następnie serek, śmietanę oraz jogurt mieszamy dokładnie i dodajemy koperek, a także przeciśnięty przez praskę ząbek czosnku. Całość ponownie dokładnie mieszamy i doprawiamy wedle uznania do smaku.

Podsumowanie

Podsumowując, dipu do nachosów są świetną alternatywą smacznej przekąski do seansu filmowego, imprezy czy innego spotkania ze znajomymi.