Jak poradzić sobie z astmą oskrzelową domowymi sposobami?

Astma oskrzelowa to przewlekłą chorobą zapalna, które inaczej nazywana jest dychawicą. Czym jest jednak spowodowana? Zarówno infekcjami bakteryjnymi, jak i wirusowymi, powodując niestety znacznie ograniczoną wydolność naszych dróg oddechowych. Jej leczenie powinno zostać oczywiście skonsultowane z lekarzem, jednak możemy wspomóc je również, stosując sprawdzone domowe sposoby na astmę oskrzelową.

Zioła na astmę oskrzelową

Przed sięgnięciem po ziołowy napar musimy pamiętać o tym, aby upewnić się, czy nie jesteśmy, aby na niego uczuleni, gdyż możemy wówczas doprowadzić do nasilenia się objawów. Zioła, które stosowane są w astmie oskrzelowej, wykazują działanie rozkurczowe oraz wykrztuśne, dzięki czemu pomagają udrożnić nasze drogi oddechowe. Po jakie jednak zioła powinniśmy sięgać? W pierwszej kolejności po tymianek, który może być spożywany zarówno w formie naparu, jak i syropu. Wśród innych polecanych ziół warto również wymienić czarny bez, korzeń prawoślazu, babkę lancetowatą, a także liście podbiału.

Dieta i aktywność fizyczna w astmie oskrzelowej

Na astmę oskrzelową najczęściej chorują osoby otyłe, które w trosce o swoje zdrowie powinny stosować właściwą dietę zgodnie z zapotrzebowaniem kalorycznym, które można bardzo łatwo obliczyć przy pomocy specjalnych kalkulatorów znajdujących się w sieci. Z codziennego menu należy całkowicie wyeliminować utwardzone tłuszcze roślinne, wysokoprzetworzone produkty spożywcze, słodycze, produkty typu fast food, a także słodkie napoje. Zamiast po nie należy sięgać po tłuste ryby, świeże warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, orzechy, a także kasze. Oprócz diety warto również postawić na aktywność fizyczną taką jak np. joga, gimnastyka, czy też pływanie. Z uwagi na fakt, iż w czasie zimy na dworze panują warunki idealne do rozwoju astmy (zanieczyszczone powietrze wzmagające objawy astmy), to w tym czasie należy zrezygnować z biegania na rzecz jazdy na łyżwach. Przez cały czas należy pamiętać o tym, aby mieć przy sobie inhalator, nie forsując się zbyt mocno.