Czym jest peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to jeden z popularniejszych zabiegów wykonywanych zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu. Jednak wiele kobiet nadal zadaje sobie pytanie peeling kawitacyjny co to . Warto przybliżyć sobie więc kilka informacji na temat tego zabiegu.

Czym jest peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny jest znacznie skuteczniejszy niż te wykonywane w domu a dodatkowo jest równie delikatny, ponieważ wykorzystuje zjawisko kawitacji. Na czym ono polega? Drobinki płynu pod wpływem ultradźwięków zamieniają się ze stanu ciekłego w gazowy. Poprzez to zjawisko nasz zrogowaciały naskórek jest powoli usuwany. Dlatego też peeling kawitacyjny jest równie delikatny co stosowane przez nas tradycyjne peelingi. Ponadto można go stosować praktycznie w każdym przypadku. Jest pomocny w walce z trądzikiem, ponieważ podobnie jak w przepadku zaskórników głęboko oczyszcza nasza cerę.
W przypadku cery tłustej i mieszanej ogranicza wydzielanie sebum dzięki czemu ogranicza pojawianie się wysypki i wydzielanie sebum. Jest pomocny także w przypadku cery suchej, którą możemy w ten sposób rozświetlić a w niektórych przypadkach spłycić lub usunąć zmarszczki. Jak widać peeling kawitacyjny to doskonały zabieg, który nie koniecznie musi być przeprowadzony w gabinecie kosmetycznym. Możemy równie dobrze wykonać go w zaciszu domowym, a zakup potrzebnego sprzętu i kosmetyków zwracają się przeważnie w ciągu 2 lub trzech zabiegach.
Samodzielne przeprowadzenie zabiegu wcale nie jest trudne i trwa do 15 minut. Wystarczy pamiętać o ciągłym zwilżeniu pielęgnowanej cery a także, by trzymać szpatułkę pod kątem 45 stopni. Zabieg ten pozwoli nam się cieszyć doskonałymi efektami pielęgnacyjnymi. Dzięki zabiegowi peelingu kawitacyjnego będziemy mogli cieszyć się efektami znacznie dłużej i skuteczniej niż w przypadku tradycyjnych zabiegów. Warto także pamiętać o nałożeniu maseczki zaraz po przeprowadzeniu zabiegu. W ten sposób osiągniemy jeszcze lepsze efekty bez dużego wysiłku jak nam się wydaje.