Angina – jak się nie zarazić?

Nagłe zmiany pogody, picie zimnych napojów oraz jedzenie zimnych lodów sprzyjają powstawaniu anginie w szczególności w okresie letnim. W czasie upałów powinniśmy unikać nagłych zmian temperatur, co oznacza, iż np. nie powinniśmy przechodzić z bardzo ciepłego pomieszczenia do pomieszczenia, w którym działa klimatyzacja. W jaki jeszcze sposób możemy uniknąć anginy?

Czym jest angina?

Angina to zapalenie migdałków podniebiennych, które może dopaść nas nie tylko zimą, ale przede wszystkim latem. Wysokie temperatury panujące na zewnątrz nie tylko powodują zmęczenie, ale również osłabiają nasz organizm, przez co jeszcze bardziej jesteśmy narażeni na rozwój choroby.

Angina jak się nie zarazić

Aby uniknąć nieprzyjemnych objawów związanych z anginą, należy przestrzegać kilu bardzo ważnych zasad. W czasie upałów nie należy spożywać zimnych napojów, unikając również spożywania lodów. Choć wydaje nam się, że produkty te pomagają nam się wychłodzić, to jednak działają one w zupełnie inny sposób. Kolejną bardzo ważną kwestią jest klimatyzacja, bez której większość z nas nie przetrwałaby upałów. Oczywiście z klimatyzacji latem można korzystać, jednak należy robić to rozsądnie. Co to jednak oznacza? Przede wszystkim to, aby nie przechodzić z bardzo nagrzanego pomieszczenia do takiego, w którym działa klimatyzacja. Nie należy również siadać tuż przy nawiewie i nastawiać temperatury na ekstremalnie niską temperaturę. Takie działania obniżają naszą odporność i prowadzą niestety do rozwoju anginy, której objawy są dosyć nieprzyjemne w szczególności latem. Co warto jeszcze robić, aby uniknąć anginy? Oczywiście postawić na zdrową dietę. Każdego dnia należy wypijać odpowiednią ilość płynów, ale nie zimnych tylko o letniej temperaturze. Ważne w diecie jest również spożywanie sporej ilości świeżych warzyw i owoców, których latem mamy pod dostatkiem. Ważna jest również aktywność fizyczna, jednak z domu warto wówczas wychodzić wcześnie rano lub wieczorem (unikać godzin między 10 a 18), gdy słońce zbyt mocno nie operuje.